خانه / اخبار / ۱۰ هزار دلار، یک سطح کلیدی برای بهبود قیمت بیت کوین

۱۰ هزار دلار، یک سطح کلیدی برای بهبود قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در روند نزولی قرار گرفت و سطوح حمایت کلیدی ۱۰۰۰۰ و ۹۸۰۰ دلار را شکست. علاوه بر این، قیمت در پایین تر از میانگین متحرک ۱۰۰ روزه خود قرار گرفت و در نهایت، یک شکست قیمت به زیر سطوح حمایت ۹۸۰۰ و ۹۵۰۰ دلار نیز به وجود آمد.

کمترین قیمت ماهانه، نزدیک سطح ۹۳۰۰ دلار ایجاد شد و اکنون در حال تثبیت است. بیت کوین در افت اخیر قیمت از ۱۰۷۱۷ دلار به ۹۳۰۸ دلار، در حال تست سطح بازگشت فیبوناچی ۲۳٫۶ درصد است. هر چند، موانع زیادی در قیمت ۹۸۰۰ و ۹۹۰۰ دلار وجود دارد.

علاوه بر این، سطح بازگشت فیبوناچی ۵۰ درصد در افت اخیر قیمت از ۱۰۷۱۷ دلار به ۹۳۰۸ دلار، نزدیک به سطح ۱۰۰۱۰ دلار قرار دارد. از اینرو احتمال دارد در صورت وجود روند صعودی، سطح مقاومت در نزدیک سطوح ۹۸۰۰ دلار تا ۱۰۰۰۰ دلار باقی بماند. سطح بازگشت فیبوناچی ۶۱٫۸ درصد در افت اخیر قیمت از ۱۰۷۱۷ دلار به ۹۳۰۸ دلار در نزدیک سطح ۱۰۱۷۰ دلار مورد انتظار خواهد بود.

در روند نزولی، سطح حمایت اولیه در نزدیک سطح ۹۵۰۰ دلار قرار دارد. اگر یک شکست نزولی به زیر سطح حمایت ۹۵۰۰ دلار وجود داشته باشد، احتمال این که قیمت، حرکت خود را به پایین تر از ۹۳۰۰ دلار ادامه دهد، وجود دارد. سطوح حمایت کلیدی بعدی نزدیک به قیمت ۹۱۰۰ و ۹۰۰۰ قرار دارند.

با نگاهی به نمودارها، این واقعیت که بیت کوین در زیر قیمت ۱۰۰۰۰ دلار در حال معامله است، آشکار می گردد. احتمالا در کوتاه مدت، یک اصلاح افزایشی به وجود آید اما سطوح ۹۸۰۰ و ۱۰۰۰۰ دلار ممکن است در دوره های بعدی به عنوان نواحی بزرگ فروش یا مقاومت عمل کنند.

شاخص های کلیدی

  • شاخص همگرایی/واگرایی میانگین متحرک ۴ ساعته برای بیت کوین به آرامی در حال حرکت به سمت نواحی صعودی است.
  • شاخص قدرت نسبی ۴ ساعته بیت کوین به آرامی در حال افزایش به سمت سطح ۵۰ است.
  • در حال حاضر، سطح حمایت اصلی بیت کوین در ۹۵۰۰ دلار و سطح مقاومت اصلی آن در ۱۰۰۰۰ دلار قرار دارد.

مطلب پیشنهادی

برنامه فیسبوک برای عرضه ارز دیجیتال خود در سال ۲۰۲۰ همچنان پابرجاست!

برنامه فیسبوک برای عرضه ارز دیجیتال خود در سال ۲۰۲۰ همچنان پابرجاست!

«دیوید مارکوس»، یکی از مسئولین ارشد پروژه ارز دیجیتال فیس‌بوک، اعلام کرده است که هدف …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *