خانه / اخبار / فیروزآبادی: امیدواریم ارز دیجیتالی ملی به زودی اجرایی شود

فیروزآبادی: امیدواریم ارز دیجیتالی ملی به زودی اجرایی شود

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: بحث ارز دیجیتال از آن دست مقوله‌هایی است که بازار آن حسابی داغ است اما هنوز درباره آن تصمیم‌های نهایی اتخاذ نشده و امیدواریم طرح ارز دیجیتالی ملی به‌زودی در کشور اجرایی شود.

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، «ابوالحسن فیروزآبادی» روز شنبه در حاشیه پنجمین همایش ملی فضای مجازی پاک در پاسخ به سؤال خبرنگاران درباره اینکه ابلاغیه دور دوم حمایت از دو پیام‌رسان داخلی در چه مرحله‌ای قرار دارد، گفت:
ابلاغیه در توافقی بود که پیام‌رسان‌ها و وزارت ارتباطات در مرکز ملی تشکیل جلسه دادند و بر اساس آن مشخص شد وزارت ارتباطات دیتاسنتر بزرگی را در ایستگاه بومهن در اختیارشان قرار داده است.

وی افزود:
مورد دیگر این بود که دو پیام‌رسان را به شبکه مخابرات متصل کنند ولی متأسفانه آمادگی بومهن برای انجام آن کُند است و اتصال به شبکه نیز صورت نگرفته است.

فیروزآبادی در خصوص سیاست‌هایی که برای ارز دیجیتالی ملی اتخاذ خواهد شد، گفت:
طرح ارز دیجیتالی ملی در کمیسیون اقتصادی دولت در مرحله نهایی است، در آنجا تقسیم‌کاری صورت گرفته و بخشی از مصوبات آن جلسه که باید بانک مرکزی انجام می‌داد به‌صورت کراود سورسینگ (انبوه سپاری یا جمع سپاری) در سایت انجام دادند که توسط مردم نظرسنجی و تکمیل شود.
او در پایان ابراز امیدواری کرد ارز دیجیتال ملی از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت، بانک مرکزی و بورس و اوراق بهادار مورد استفاده قرار بگیرد.

۲۱ اسفند ۹۷

مطلب پیشنهادی

درخواست نیروگاه بشل برای فروش برق به ماینرها برای جلوگیری از ورشکستگی

درخواست نیروگاه بشل برای فروش برق به ماینرها برای جلوگیری از ورشکستگی

نیروگاه ۲۵ مگاواتی بشل در استان مازندران که به علت اتمام قراردادش با توانیر در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *