خانه / اخبار / آیا محدود شدن بازه نوسانات بیت کوین نشان دهنده احتمال افزایش قیمت بیشتر است؟

آیا محدود شدن بازه نوسانات بیت کوین نشان دهنده احتمال افزایش قیمت بیشتر است؟

فشار قیمتی بیت کوین و عبور از سطح ۱۰۰۰۰ دلار در این هفته باعث شده که برخی تحلیلگران سیگنال های مثبت و افزایشی را برای قیمت این ارز تحلیل کنند.

بزرگترین دارایی دیجیتال در محدوده باریکی بین میانگین متحرک ۵۰ روزه و ۱۰۰ روزه مبادله می شود و عملکرد قبلی به عنوان سقف در نظر گرفته می شود. شکسته شدن این سطح کلیدی که در حدود ۱۰۷۱۴ دلار است، می تواند افزایش قیمت بیشتر را در آینده سبب شود.

هفته گذشته قیمت ارزهای رمزنگاری بدون وجود دلیل و کاتالیست خاصی سقوط کرد و باعث شد دلالان و سرمایه گذاران دلایل مختلفی را برای این موج فروش ناگهانی حدس بزنند. در تاریخ ۲۸ آگوست، قیمت بیت کوین برای اولین بار از ماه جولای در زیر سطح ۱۰۰۰۰ دلار بسته شد.

در حال حاضر قیمت ها بهبود یافته است. بیت کوین نسبت به روز جمعه ۱۱ درصد و ارزهای رقیب آن، یعنی اتریومو لایت کوین، هر کدام بیش از ۵ درصد بهبود قیمت را تجربه کردند. دیهاردز(Diehards) در روز سه شنبه و در اخباری خوب گفت که طرحی برای ارائه سهام هایی مشابه با ETF برای موسسات مالی واجد شرایط خود دارد. این شرکت پس از VanEck Securities Corp و SolidX Management LLC سومین شرکتی است که قصد ارائه این طرح را دارد.

مایک مک گلون، تحلیلگر اطلاعات بلومبرگ گفت:

همه علائم نشان دهنده علاقه مند بودن موسسات است و به نظر من این بخشی از روند افزایشی است.

به نظر می رسد بیت کوین می تواند به روند صعودی خود ادامه دهد و دلایل خوبی برای این امر دارد. وجود این اخبار که آرژانتین قصد کنترل موسسات سرمایه ای را برای توقف رکود ذخایر ارزی دارد و اینکه پزو ممکن است پس از آن حرکت کند، می تواند موثر باشد.

اما همه تحلیلگران خوشبین نیستند. به نظر اد مویا، استراتژیست اصلی بازار در اُدانا کراپ، این افزایش به نظر کوتاه مدت است. وی گفت:

آسیب پذیری های امنیتی و موانع نظارتی شدیدتر احتمالا باعث کوتاه مدت بودن این افزایش خواهد بود. ما انتظار داریم که این بازگشت و افزایش موقتی باشد.

 

مطلب پیشنهادی

برنامه فیسبوک برای عرضه ارز دیجیتال خود در سال ۲۰۲۰ همچنان پابرجاست!

برنامه فیسبوک برای عرضه ارز دیجیتال خود در سال ۲۰۲۰ همچنان پابرجاست!

«دیوید مارکوس»، یکی از مسئولین ارشد پروژه ارز دیجیتال فیس‌بوک، اعلام کرده است که هدف …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *